Знімає головний біль

Головная біль – досить неприємний симптом, який знайомий практично кожній людині. Особливо важко людям, що страждають хронічними болями і мігренню.

Постійно приймати лікарські препарати – не вихід, тому що важко самостійно визначити справжню причину болю – це може бути спазм судин, викривлення хребта, гіпер- або гіпотонія, гайморит і навіть непроводімость кишечника. До того ж, часте і безконтрольне вживання таблеток негативно позначається на стані печінки.

Гарним доповненням медикаментозного лікування є масаж голови, що допомагає зменшити або повністю позбавити від головного болю. Опрацьовується і область шиї – в цій зоні найчастіше затискаються нерви і звужуються судини, що йдуть до головного мозку.
Яким же чином масаж допомагає прибрати головний біль?

Принцип дії полягає в механічної стимуляції шкіри, м’язів і судин голови та шиї. Положення пацієнта – сидячи з рівною спиною. Тривалість сеансу становить приблизно 20 хвилин.

Масажні руху здійснюються строго в напрямку росту волосся і по ходу залоз, інакше випадку можливо зворотну дію – посилення головного болю. Основні масажні прийоми – погладжування, розтирання, легкі удари подушечками пальців, вібрація, пощипування і розминка.

В результаті цих маніпуляцій спостерігаються такі ефекти:

  • з боку нервової системи: регуляція збудливості (в залежності від мети – зниження або підвищення), поліпшується діяльність внутрішніх органів, так як вони впливають на нервові закінчення вегетативної нервової системи;
  • з боку лімфатичної системи: прискорюється рух лімфи, а також її очищення;
  • з боку кровоносної системи: поліпшується кровопостачання, кров насичується киснем, збільшується кількість еритроцитів і тромбоцитів, виводяться продукти розпаду, розширюються судини;
  • з боку м’язової системи: зняття зайвої напруженості, підвищення припливу крові (а з нею і кисню) до м’язів голови і шиї, прискорення обмінних і відновних процесів.

Необхідно враховувати, що від головного болю позбавить тільки правильний масаж. Спеціаліст повинен володіти точними анатомічними знаннями, суворо дотримуватися техніки виконання. Якщо сеанс буде проводитися не кваліфікованим майстром, високий ризик отримати цілком протилежний результат у вигляді посилення болю, гематом, депресії і погіршення самопочуття.

При головному болю крім класичного способу хороші результати дає точковий масаж.

Механічний вплив на певних ділянках тіла стимулює нервові закінчення, які передають імпульс в кору головного мозку, де формується відповідна реакція. Завдяки цьому активізуються процеси у всьому організмі, що допомагають впоратися з болями різного характеру, в тому числі і головними.